Sivusto ei tue käyttämääsi selainta. Suosittelemme selaimen päivittämistä uudempaan versioon.
 

AHVENISEN HÖLKKÄ 30.6.2019

 

Osallistujia yhteensä 92, joista 41 kilpasarjoissa ja 51 kuntosarjassa. Matka n. 6 km.

MIESTEN KILPASARJAN OSALLISTUJAT        

                           NIMI, seura tai paikkakunta   

1                         Ronkainen Tomi, Ultra Sisu                                19:37

2                         Peltoniemi Niklas, Teri                                        20:11

3                         Reponen Roope, Joensuun Kataja                   20:46

4                         Pyylampi Tomi, Joensuun Kataja                      21:27

5                         Kekkonen Ville                                                      23:27

6                         Putto Antti                                                              25:19                

7                         Hassinen Eetu, Jokipojat                                    25:33

8                         Eskelinen Ilkka, Ruokolahden VPK                    27:48

9                         Toivanen Jari, Joensuu                                        29:21

 

NAISTEN KILPASARJAN OSALLISTUJAT         

                           NIMI, seura tai paikkakunta                               Aika

1                         Puhakka Mirja, Järvenpää                                  30:56                

NAISET 40 KILPASARJAN OSALLISTUJAT      

                           NIMI, seura tai paikkakunta                               Aika

1                         Talonen Maarit, Joensuun Kataja                     27:35

2                         Eronen Eini, Ultra Sisu                                        28:21

3                         Kähkönen Pia, Joensuun Kataja                        30:20

4                         Mielonen Mia, Joensuu                                       30:55

NAISET 50 KILPASARJAN OSALLISTUJAT      

                           NIMI, seura tai paikkakunta                               Aika

1                         Ahtonen Sirpa, Joensuun Kataja                       27:54

2                         Lappalainen Mirja, Hammaslahti                      28:20

3                         Huikuri-Salo Tarja                                                29:54

4                         Hyttinen Sointu, Ultra Sisu                                 29:55

5                         Roivas Jaana                                                          33:54

 

MIEHET 40 KILPASARJAN OSALLISTUJAT     

                           NIMI, seura tai paikkakunta                               Aika

1                         Karppi Jouni, Rauhalahti Road Runners          23:04

2                         Vatanen Janne, Liperin Taimi                            24:22

3                         Sivonen Arto, Joensuu                                        27:36

4                         Pesonen Marko, Enon penkkiurheilijat            27:39

5                         Malinen Esko, Joensuu                                       35:40

 

MIEHET 50 KILPASARJAN OSALLISTUJAT     

                           NIMI, seura tai paikkakunta                               Aika

1                         Halonen Heikki, Juuan Jänne                             20:51

2                         Lintunen Esko, Sulkaman Kipinä                       22:00

3                         Puurtinen Heikki. Savonlinnan Jyry                  22:51

4                         Eronen Pentti, Juuan Jänne                               22:52

5                         Salo Olavi, Joensuu                                              27:58

 

MIEHET 60 KILPASARJAN OSALLISTUJAT     

                           NIMI, seura tai paikkakunta                               Aika

1                         Sivonen Leo, Ultra Sisu                                        26:02

2                         Maksimainen Keijo, Ilomantsi                           26:35

3                         Tikkanen Keijo, Maaninka                                  27:38

4                         Myyry Pertti, Polvijärven Vauhti                       27:56

5                         Villanen Jukka, Kouvola                                      28:27

6                         Keränen Heikki, Eno                                            30:19

7                         Lappalainen Hannu, Ahveninen                         30:41                

8                         Arvaja Matti, Turku                                              34:20

9                         Simanainen Raimo, Juuan Urheilijat                36:28

 

 

 

MIEHET 70 KILPASARJAN OSALLISTUJAT     

                           NIMI, seura tai paikkakunta                               Aika

1                         Penttinen Toivo, Joensuun Kataja                    27:11

2                         Bäckström Kjell, Solvikingarna, Ruotsi            27:29

POJAT  <15 KILPASARJAN OSALLISTUJAT    

                           NIMI, seura tai paikkakunta                               Aika

1                         Hassinen Atte, Eno                                               29:30